Ada Hirzel Sandvig startet i lokalavisa i midten av september, og er allerede godt i gang med journalistikken.
Foto: Alf-Einar Kvalavåg
MEDIEFOLK:
Ada Hirzel Sandvig er ny journalist i Tysvær Bygdeblad
– Jeg gleder meg til å bli bedre kjent med både folk og det som skjer i Tysvær.
Ada Hirzel Sandvig er nyansatt som journalist Tysvær Bygdeblad. Hun er delvis på hjemmebane, men gleder seg til å bli enda bedre kjent med det som rører seg i Tysvær.
– Mitt første møte med Tysvær Bygdeblad var på starten av 2000-tallet. Da var broren min på forsiden av avisa, der han holdt katten vår Pete i armene. Jeg husker at jeg var så stolt, og at både broren min og Pete ble skikkelige kjendiser, sier Sandvig til egen avis.
Hun begynte i lokalavisa i midten av september, og er allerede godt i gang med journalistjobben. Tidligere har hun studert journalistikk i Bergen, hvor hun var aktiv i studentavisa og hadde praksis i gatemagasinet Megafon.
Den nyansatte journalisten er glad i å formidle folk sine personlige historier, men interesserer seg også for både kultur og politikk.
– Jeg gleder meg til å bli bedre kjent med både folk og det som skjer i Tysvær.
Sandvig har familie i Tysvær, og tar dermed med seg gode lokalkunnskaper inn i stillingen som journalist.
– Jeg bodde på Klovning og gikk på Førland skole de første årene av barneskolen. Senere bodde jeg i Haugesund, og i dag bor jeg på fastlands-Karmøy, sier Sandvig.