Etter at Sandra Skillingsås stilte opp i et intervju i Adresseavisen, har den tidligere fylkessekretæren i AUF mottatt trusler.
Foto: Adresseavisen
Eks-AUF-er drapstruet etter intervju om Giske-episode
Sendt fra kryptert e-postkonto.
Denne artikkelen er over fem år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Sandra Skillingsås sier hun har mottatt en drapstrussel etter at hun torsdag fortalte om sexprat i partisammenheng og en ubehagelig hendelse med Trond Giske i et intervju med Adesseavisen.
Den tidligere fylkessekretæren i AUF sier til Adresseavisen at hun mottok en epost med trusler torsdag kveld. Eposten skal være sendt fra en kryptert konto.
«Du bør virkelig shå dæ over skuldran når du e ut å går fra no av(…) Du heng i en syltynn tråd» heter det i eposten, som NTB har sett en skjermdump av. Skillingsås blir også beskyldt for å ødelegge for partiet.
Skillingsås opplyser til NTB at hun har varslet partikontoret lokalt om eposten. Hun vil også politianmelde saken, men opplyser at hun ikke har gjort det ennå fordi det krever at hun må møte opp personlig på politistasjonen.
Nylige artikler
Noen mystiske brev i barndomshjemmet ble starten på Oddrun Midtbøs nye bokprosjekt
Pendlet fire timer hver dag for å lære seg journalistyrket
Aldri har flere klaget på norsk presse
Fem medier klager på avslag om pressestøtte
Ut å stjele tillit
Mest leste artikler
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Aldri har flere klaget på norsk presse
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Pendlet fire timer hver dag for å lære seg journalistyrket
Fem medier klager på avslag om pressestøtte