Thomas Bløndal går fra VGTV til Nettavisen.
Foto: Privat
MEDIEFOLK:
Nettavisen ansetter Thomas Bløndal som videojournalist
– Jeg er arbeidsvillig, positiv, alltid ute etter å forbedre meg og har en lidenskap for visuell historiefortelling.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
1. november starter videojournalisten Thomas Bløndal i Nettavisen. Bløndal kommer fra VGTV Nyheter, hvor han har jobbet siden juni 2021. Før det var han i nesten to år tilknyttet NRK Sport, hvor han jobbet med nett, tv og SoMe, skriver Nettavisen i en pressemelding.
– Jeg er arbeidsvillig, positiv, alltid ute etter å forbedre meg og har en lidenskap for visuell historiefortelling. Jeg gleder meg til å komme i gang og bidra inn til videoutviklingen i Nettavisen, sier Bløndal i pressemeldingen.
Han kommer fra Sandefjord og har sin journalistiske utdanning fra universiteter i New York og Miami, samt ved Oslo Met. Han har også etterutdanning innenfor foto og video fra Bilder Nordic School of Photography.
Videosjef Alexander R. Winger er svært fornøyd med nyansettelsen:
– Vi er glade for at Thomas har takket ja til å bli med på Nettavisen-laget. Han tar med seg verdifull erfaring med hendelsesnyheter, både foran og bak kamera, og vil spille en viktig rolle i å gi leserne våre mer levende bilder, sier Winger, og legger til:
– Interessene, målene og visjonene hans sammenfaller med våre, og han vil bli et svært godt tilskudd til redaksjonen.
Nylige artikler
Ber om 1900 kroner frå grunnleggande medlemmar
Aftenposten avpubliserer innlegg etter tvil om identitet
Slik ble fasit for medieåret 2025
Fagblad kan tape 2,7 millioner kroner etter konkurs
Et redaksjonelt regnskap: Året hvor ting ikke ble verre
Mest leste artikler
Aftenposten avpubliserer innlegg etter tvil om identitet
NRKs nedlagte musikkprogrammer – så mange lyttet på dem
Noen mystiske brev i barndomshjemmet ble starten på Oddrun Midtbøs nye bokprosjekt
– ALFA står på trygg juridisk grunn
VG-journalisten var på ferie med mannen sin i Colombia. Rykket til den venezuelanske grensen