Jubel i Dagbladet-lokalene etter at avisen leverte historiske tall.
Foto: Frank Karlsen / Dagbladet
Tidenes beste resultat i Dagbladet
Fjoråret endte med over 100 millioner i overskudd.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Dagbladet har passert en historisk milepæl, og leverer tidenes beste resultat, skriver mediehuset i en pressemelding fredag ettermidag.
I fjor gikk avisen med over 100 millioner i overskudd. Dette er rekord for Dagbladet. Omsetningen endte på 604 millioner kroner, og avisen hadde en driftsmargin på 17 prosent.
Sjefredaktør Alexandra Beverfjord legger skylda på «vanlige folk» for rekordoverskuddet.
– Det er Dagbladets lesere og seere som er våre oppdragsgivere, vi lager journalistikk for vanlige folk. Dagbladet er ei avis med hjerte for de svake og muskler i møte med de sterke.
Hun legger til:
– Vi satser tungt både på breaking news og egne avsløringer. I tillegg skal vi underholde gjennom å begeistre, berike og berøre leserne våre med god journalistikk, forteller hun i pressemeldingen.
Dagbladet når 1,3 millioner nordmenn hver dag. Og hver uke benytter over 2,2 millioner nordmenn seg av Dagbladets journalistikk, skriver avisen.
Nylige artikler
Stat&Styring avvikles
Har mistet fire millioner i pressestøtte på to år
Vil du ha et muntlig intervju? Ikke send e-post, da
17 kjappe
Hva skjer når pressen ikke gir faglige motstemmer plass
Mest leste artikler
Debatten-seertall: Slått av Solvang
Siktet finansmann forteller: Slik fikk han tilgang til upubliserte DN-artikler
Skuffende god oppførsel fra avisene som stjal Tore Strømøy fra Tyholttårnet
Tore Strømøy-podkast felt i PFU
TU-klubben sendte bekymringsmelding om arbeidsmiljø og ledelseskultur