Jubel i Dagbladet-lokalene etter at avisen leverte historiske tall.
Foto: Frank Karlsen / Dagbladet
Tidenes beste resultat i Dagbladet
Fjoråret endte med over 100 millioner i overskudd.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Dagbladet har passert en historisk milepæl, og leverer tidenes beste resultat, skriver mediehuset i en pressemelding fredag ettermidag.
I fjor gikk avisen med over 100 millioner i overskudd. Dette er rekord for Dagbladet. Omsetningen endte på 604 millioner kroner, og avisen hadde en driftsmargin på 17 prosent.
Sjefredaktør Alexandra Beverfjord legger skylda på «vanlige folk» for rekordoverskuddet.
– Det er Dagbladets lesere og seere som er våre oppdragsgivere, vi lager journalistikk for vanlige folk. Dagbladet er ei avis med hjerte for de svake og muskler i møte med de sterke.
Hun legger til:
– Vi satser tungt både på breaking news og egne avsløringer. I tillegg skal vi underholde gjennom å begeistre, berike og berøre leserne våre med god journalistikk, forteller hun i pressemeldingen.
Dagbladet når 1,3 millioner nordmenn hver dag. Og hver uke benytter over 2,2 millioner nordmenn seg av Dagbladets journalistikk, skriver avisen.
Nylige artikler
Watch Media har tapt over 100 millioner på fem år
VG etter dødsbudskap: – Her burde vi ha ventet
Uflaks med laks – men hell i kjærlighet: Schibsted og den svenske annonsaffären
20 påske-SPESIAL-kjappe
Frilansere trenger mer enn fellesskap
Mest leste artikler
VG etter dødsbudskap: – Her burde vi ha ventet
Marianne har drevet tre lokalaviser helt alene i 18 år – nå er det slutt
Usikker på om Dagbladet skal ha politisk redaktør
Uflaks med laks – men hell i kjærlighet: Schibsted og den svenske annonsaffären
TV 2-kommentatoren etter Høiby-saken: – Har en bismak