I fjor førte forhandlinger mellom TV 2 og Telenor til at over én million TV-seere mistet tilgangen til TV 2s kanaler i rundt sju uker.
Foto: Gorm Kallestad / NTB
Altibox og TV 2 må bli enige om ny avtale i løpet av mars
– Vi snakker sammen og det er en positiv tone.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
TV 2 og Altibox må bli enige om ny TV-avtale innen utgangen av mars for å unngå svarte skjermer for kundene. Begge lover å strekke seg langt.
– Vi snakker sammen og det er en positiv tone, sier administrerende direktør Tor Morten Osmundsen i Altibox til Kampanje.
I fjor førte forhandlinger mellom TV 2 og Telenor til at over én million TV-seere mistet tilgangen til TV 2s kanaler i rundt sju uker. Osmundsen håper og tror at de unngår dette.
– Vi er aller mest opptatt av å sikre at kundene våre får økt frihet til å velge hvilket av TV 2s innhold de ønsker å se. Dersom TV 2 ikke er enige i dette, kan forhandlingene bli krevende, sier Osmundsen på spørsmål om hva som blir vanskeligst i forhandlingene.
Målet er å finne gode løsninger med Altibox, sier TV 2s administrerende direktør og sjefredaktør Olav T. Sandnes.
– Selvfølgelig ønsker vi ikke konflikt, og jeg kan garantere at verken TV 2 eller Altibox går inn i denne type forhandlinger med det for øye å skape en konflikt. Det er begges ambisjon om å komme fram til de gode løsninger, sier TV 2-sjef Olav Sandnes.
Nylige artikler
Har dømt Dagbladet i årevis: – Nå har jeg faktisk troa
Varsler lavere pressestøtte for nisjeaviser: – Helt hull i hodet
TV 2s utsendte i Venezuela: – Det som har rysta mest, er å se ødeleggelsene
Politiet om alternative medium: – Er du journalist eller aktivist?
VG forbedrer resultatet – E24 med underskudd for åttende år på rad
Mest leste artikler
Den importerte vreden: Hvordan Espen Teigen kopierer Tommy Robinson
Politiet om alternative medium: – Er du journalist eller aktivist?
Alle mann til årene – NRKs bokanmelder dekker VM
Har dømt Dagbladet i årevis: – Nå har jeg faktisk troa
Den rungende stillheten i NJ