Mediefolk:
Amund Trellevik avfotografert på Svalbard.
Foto: Anja Kristine Salo
Amund Trellevik slutter i Nordlys: Går til internasjonal reportergruppe
– Gleder meg stort.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Nordlys-journalist Amund Trellevik bytter jobb, og blir medlem av den internasjonale reportergruppa Investigate Europe.
– Noen ganger dukker det opp muligheter som det er vanskelig å si nei til. Dette var en slik mulighet. Jeg gleder meg stort til å ta fatt på arbeidet i Investigate Europe sammen med de andre dyktige journalistene der. Tidene i Europa er omskiftelige, og sjelden har det vel vært større behov for grundig og undersøkende journalistikk på felt som påvirker vår europeiske hverdag, sier Trellevik i en pressemelding fra Investigate Europe.
Investigate Europe er et kooperativ av journalister fra land på tvers av Europa. De samarbeider om lengre prosjekter som har relevans over hele kontinentet. I fjor ble saker fra gruppen publisert i 48 medier i 24 land.
Trellevik har bakgrunn fra Dagbladet Finnmarken, NRK Finnmark, Dagsavisen, Aftenposten, Dagbladet og Vestnytt. Han er også sittende redaksjonsklubbleder for de NJ-organiserte i Nordlys og leder for pressenettverket Barents Press.
Nylige artikler
17 kjappe
48 søkere til NRK-prosjekt – jakter talenter med funksjonsnedsettelse
Redaktørens retrett kan gjøre etterfølgeren svett
NRK-veteran reagerer: Mister NJ-forsikring før ny pensjonsalder
Reagerer: – Viktig helse- og sosialhistorie holdes skjult
Mest leste artikler
– Stort av Stavrum å gå ut med selvkritikk
Ble kontaktet av avdødes mor
Nøstet opp i 20 år gammel drapssak i lokalavisas første podkastserie: – Kildene har gjort den tyngste jobben
200 journalister strandet: – Vanskelig
Aftenposten avpubliserer innlegg etter tvil om identitet