Mediefolk:
Leni Aurora Brækhus (t.v), Henriette B. Isachsen og Michael Simonsen.
Foto: Lars Brock Nilsen / Dagens Medisin
Dagens Medisin ansetter flere journalister
Henter fra FriFagbevegelse og interne krefter.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Dagens Medisin ansetter flere journalister, melder de selv i en pressemelding:
Leni Aurora Brækhus (42) er ansatt som journalist. Hun jobbet som helsejournalist i ABC Nyheter fra 2007 til 2020. De to siste årene har hun jobbet med arbeidsliv i FriFagbevegelse.
Henriette Bertheussen Isachsen (29) er ansatt som journalist. Hun har vært ansatt i vikariat siden sommeren 2021. Tidligere har hun jobbet i NRK Nyheter og NRK Møre og Romsdal. Fra før har hun en bachelor i statsvitenskap fra NTNU og en bachelor i journalistikk fra Volda.
Michael Chr. A. Simonsen (34) blir fast ansatt, etter ulike engasjementer siden mai 2020. Simonsen har en mastergrad i journalistikk, erfaring fra Stavanger Aftenblad og Bygdebladet.
Julie Kalveland (32) er ansatt som nyhetsleder. Hun har jobbet som helsejournalist i avisen siden 2018, og har blant annet erfaring fra Dagsavisen og Argument tidsskrift.
Nylige artikler
Ut å stjele tillit
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Utelukker ikke å ta over som NJ-leder
Inviterer frilansarar og vaskepersonell
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Mest leste artikler
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
Inviterer frilansarar og vaskepersonell
Julefilmer for journalister: Lei av nisser, marsipan og forutsigbare romanser?