Mari Vattøy blir Driva-journalist.
Foto: Privat
MEDIEFOLK:
Mari Vattøy er ny journalist i Driva
– Jeg må klype meg i armen.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Mari Vattøy (42) er ansatt som ny journalist i Driva. Det melder avisen selv. Vattøy kommer fra jobb som konsulent ved Surnadal VGS, en jobb hun har hatt samtidig som hun har arbeidet som journalist for nettportalen Trollheimsporten.
– Vi er svært fornøyd med å få Mari med på laget. Mari er engasjert og utadvendt med et stort nettverk, som ser både de små og store sakene som en lokalavis skal fange opp, sier redaktør i Driva, Tommy Fossum, ifølge avisen.
Vattøy skal være basert i Surnadal, men skal også dekke Rindal, Halsa, Sunndal og Nesset.
– Jeg må klype meg i armen for å forstå at dette faktisk skjer. Jeg har nok hatt en journalist i magen i mange år, og nå får jeg jobbe fulltid med lidenskapen min. Det skal bli godt å kunne fokusere fullt og helt på journalistikken. Jeg er ydmyk og takknemlig for den tilliten som Driva har vist ved å tilby meg jobben, sier hun.
Ifølge Driva har økende leser-, lytter- og abonnementstall vært en motivasjonsfaktor for at Vattøy takket ja til jobben.