Nyansatte i Stavanger Aftenblad, f.v. Tor-Arne Vikingstad, Janne Håland, Thommas Husevik, Helene Espeland, Stella Marie Brevik og Elias Håvarstein, som jobber i Aftenbladet fra før. Nyansatte Christine Andersen Johnsen er ikke med på bildet.
Foto: Kristian Jacobsen/Stavanger Aftenblad
Stavanger Aftenblad ansetter seks
Skal nå yngre målgruppe.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Stavanger Aftenblad har den siste tiden ansatt seks personer i redaksjonen, som del av satsingen for å nå lesere under 40 år, melder avisa i en pressemelding.
De nyansatte er:
- Christine Andersen Johnsen, journalist
- Janne Håland, journalist
- Stella Marie Brevik, sosiale medier
- Tor-Arne Vikingstad, journalist
- Thommas Husevik, VJ
- Helene Espeland, redaksjonell analytiker
I tillegg skal ytterligere en stilling lyses ut, melder avisa.
– Styret vårt vedtok før jul å bevilge et stort beløp for å intensivere vår storbysatsing. Tvillingbyene Stavanger og Sandnes utgjør et av landets største og mest intensive byområder, både når det gjelder nyheter, uteliv, kultur og nyskaping. Gjennom vinteren og våren har vi diskutert, planlagt og ansatt nye medarbeidere nærmest kontinuerlig. Mange av planene er iverksatt i det stille, men nå er vi klare for å lansere for fullt, sier ansvarlig redaktør Lars Helle i meldingen.
De nyansatte slås sammen med Byas-redaksjonen, Aftenbladets nisjesite for unge brukere. Den nye avdelingen skal levere innhold til både Byas og Aftenbladet, og jobbe målrettet mot dem under 40 år.
– Vår ambisjon er å gjøre det enklere: Gjøre det enklere for dem å følge med i nyhetsbildet og forstå hva som skjer, men også gjøre det enklere for dem å ha lyst til å få et forhold til oss. Hvordan kan vi gjøre nyheter mer relevante for unge? I tillegg må vi være der målgruppa er - både fysisk og mentalt, sier Tone Pedersen, som er konstituert leder for den nye gruppa.
Nylige artikler
Kyrre Lien vinner Årets bilde
Kommunen slettet ordførerens e-post etter innsynskrav
17 kjappe
Slakter Klassekampens forståelse av statistikk
GD strammer inn på Facebook – åpner kommentarfelt på egne nettsider
Mest leste artikler
Vi har mista vår unike og rause venn og kollega
– Jeg kommer ikke til å savne det han har gjort for å ødelegge sannhet og anstendighet i media
Slakter Klassekampens forståelse av statistikk
Vårt Land sa nei til MIFF-annonse: – Der går det en grense
Forlet Demo etter usemje