Klar med program for Nordiske Mediedager
Kulturministeren åpner ballet i Bergen.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Storarrangementet Nordiske Mediedager går igjen av stabelen i fysisk utgave, i Bergen fra 4. til 6. mai.
Mandag slapp mediefestivalen komplett program.
Kulturminister Anette Trettebergstuen står for åpning av mediedagene onsdag ettermiddag 4. mai, og skal i samtale med VG-sjef Gard Steiro.
Dagen etter skal Steiro i en egen sesjon svare på spørsmål som «Hva er det med VG? Hva er det som gjør at VG, selv etter harde slag der troverdigheten settes på prøve, vinner SKUP, Den store journalistprisen og blir Årets Mediehus? Hvordan bygger VG laget?»
Qatar-VM og mediene, Mari Skurdals ledelsesfilosofi, medieforskernes diagnoser på norsk journalistikk og den tradisjonsrike Medieundersøkelsen er andre journalistikk-relaterte sesjoner under mediedagene.
Nylige artikler
Hvordan dekke en redaktør som bryter alle normer?
17 kjappe
iTromsø er årets mottaker – nå avvikles Anne Jacobsens minnepris
20 år etter vet vi fremdeles ikke hvem som sto bak drapet
Har analysert Watch Media: – Synes det er spesielt
Mest leste artikler
NRK ba ansatte slutte å strømme gravferden på nettet
Oslo-redaksjon tilbyr gratis journalistikk som går i dybden – regninga tar amerikansk milliardær
Forkaster Se og Hørs anke etter Høiby-rettssaken
NRK rettet konklusjon fra covidstudie – så måtte de rette rettelsen
Journalistisk FOMO og sutring