Meghan Markle, hertuginne av Sussex, her under et arrangement i London i mars i fjor.
Foto: Kirsty Wigglesworth / AP / NTB
Britisk tabloid må ut med fem millioner til Meghan
Aviseier vil anke, men tror ikke på seier.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
En britisk avis som trykket et brev Meghan Markle skrev til sin far, må betale henne 450.000 pund (5,4 millioner kroner) i sakskostnader.
Markle, som har tittelen hertuginne av Sussex etter at hun giftet seg med prins Harry, vant saken mot Associated Newspapers i februar for artikkelen som ble trykket i Mail on Sunday i 2019.
I brevet til faren noen måneder etter at hun giftet seg, ba hun ham slutte å snakke med tabloidaviser og fortelle feilaktige ting om henne i intervjuer.
Summen aviskonsernet må betale, er en foreløpig kjennelse fra domstolen i London, et godt stykke under de 750.000 pundene Markles advokat krevde.
Aviskonsernet sier de vil anke, selv om de ikke tror de vinner fram.
Nylige artikler
Inviterer frilansarar og vaskepersonell
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
Filter Nyheter-redaktør fikk medhold: Statsadvokaten endrer begrunnelse
Jeg drømmer om en brun, grå og grønn jul
Mest leste artikler
NRK satt på nyheten om Mette-Marits helse i én uke
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
Dagbladet endrer forsiden
Redaktøren vurderer å betale NTB-krav for politiker: – Får heller se på hvor mye jeg skal bruke på NTB-abonnement
Julebord i London og bonuser til alle ansatte