– Vi har ikke noe problem med å ha unge vakre kvinner på side 9, men vi skal speile mangfoldet der ute, sier sjefredaktør Henrik Qvortrup i Ekstra Bladet.
Foto: Liselotte Sabroe / Scanpix Danmark / NTB
Danske Ekstra Bladet gir plass til menn på side 9
– Vi skal ha plass til minst to kjønn, og alt imellom.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Side 9 i Ekstra Bladet skal ikke lenger være forbeholdt en ung avkledd kvinne.
– Vi vil ikke lenger kun ha kvinner under 40 på side 9. Vi skal ha menn og kvinner som er eldre enn 40 år, sier sjefredaktør Henrik Qvortrup.
– Vi har ikke noe problem med å ha unge vakre kvinner på side 9, men vi skal speile mangfoldet der ute. Vi skal ha plass til minst to kjønn, og alt imellom, fortsetter han.
Ekstra Bladets side 9-piker har vært omdiskutert i årevis. I 2020 måtte bladet sensurere arkiverte side 9-bilder fra 1970- og 1980-årene etter at Danmarks Radio avslørte at enkelte modeller var mindreårige. De yngste skal ha vært ned mot 15 år gamle.
Nylige artikler
Meiner journalistar snakkar for mykje om seg sjølve
Pangram og nynorsk juksing
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
17 kjappe
Skjebnedag for Rustad – dette mener redaktørene
Mest leste artikler
NRK-redaktør: – Er fremdeles i sjokk
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
Steinar Suvatne leder ikke Debatten torsdag
Melder seg ut av redaktørforeningen – i protest mot protesten
NRK-korrespondent Philip Lote forteller om sykdom