Espen Harpestad Mikalsen får mer ansvar i Dagens Næringsliv.
Foto: Per Thrana / DN
MEDIEFOLK:
Espen Harpestad Mikalsen blir redaksjonssjef i DN
– En utpreget lagspiller med en genuin teft for god DN-journalistikk.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Dagens Næringsliv (DN) har ansatt Espen Harpestad Mikalsen (51) som ny redaksjonssjef for dokumentar, skriver mediehuset i en pressemelding.
Mikalsen har vært reportasjeleder på en rekke Skup-prisvinnende saker for DN. Nå får han ansvaret for å lede og utvikle dokumentargruppen som redaksjonssjef.
– Jeg er veldig glad for at Espen tar på seg ansvaret for å utvikle et av de viktigste miljøene vi har for undersøkende journalistikk i Norge, sier nyhetsredaktør Marianne Johansen i pressemeldingen.
– Espen er en utpreget lagspiller med en genuin teft for god DN-journalistikk. Han evner å løfte både den underholdende dokumentaren, den undersøkende, dagsordensettende avsløringen og den dagsaktuelle nyhetsfeaturen, sier Johansen.
Mikalsen startet lederkarrieren i DN i 2007 som redaksjonssjef for DN lørdag og har siden 2019 vært reportasjeleder i dokumentargruppen.
– Jeg gleder meg til å fortsette å jobbe med laget som produserer noe av det morsomste og mest interessante innen norsk journalistikk, sier Mikalsen.
Den nye redaksjonssjefen har en master i journalistikk fra Universitetet i Oslo, der han også har studert litteraturvitenskap og medievitenskap.
Som journalist har han blant annet jobbet i Hamar Arbeiderblad, i kulturavdelingen i Dagbladet og på Etterbørs og Livsstil i DN.
Nylige artikler
Vil gjøre graving enklere for flere: – Begynn med en nyhetssak
Feil å kun peke på Lægreid
17 kjappe
Nye lesertall: Dagbladet faller tosifret andre år på rad
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Mest leste artikler
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Varden-journalister utestengt fra pub
Utroskapsintervjuet: – Vanskelig å få den tannkremen inn i tuben igjen
Demos danske dilemma – og debatten de kunne unngått