Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
I podkasten «Fredrik og Kadafi» skal de to TV 2-journalistene Fredrik Græsvik og Kadafi Zaman ta opp aktuelle temaer innen nyheter, sport og kultur.
Annonse
– Fredrik og Kadafi har til sammen sjeldent mye kunnskap og erfaring fra lange liv i journalistikken. Vi tror lytterne vil synes det er interessant med deres perspektiver på nyhetsbildet og historier fra et langt journalistisk liv, sier TV 2s nyhetsredaktør, Karianne Solbrække, i en pressemelding.
Det er første gang TV 2 publiserer en aktualitetspodkast.
– Dette blir gøy. Jeg gleder meg veldig til å jobbe tett med Kadafi og invitere TV 2s lesere og seere inn i et nytt univers. Spesielt gleder jeg meg til å ta fatt på arbeidsoppgaver der vi får muligheten til å vise helt nye sider ved oss selv. Med en podkast er vi enda mer tilgjengelige, og når forhåpentligvis også ut til et nytt publikum, sier Græsvik.
Zaman legger til:
– Jeg synes det er utrolig kult og en stor ære å få være med å lage TV 2s første aktualitetspodkast. Og det med selveste Fredrik Græsvik. Han er enormt kunnskapsrik og alle sier ja til å stille som gjest når han ringer. Nå må vi bare sørge for å levere varene på luften.
«Fredrik og Kadafi» spilles inn ukentlig hos Bauer Media, som også kommer til å stå for distribusjonen av podkasten. Nye episoder slippes hver torsdag.
Første episode av «Fredrik og Kadafi» er ute i dag, og Erna Solberg er gjest.
Erna Solberg er første gjest i podkasten «Fredrik og Kadafi».Foto: Tore Martin Moen Solheim / TV 2
Nylige artikler
Var bekymra for om Shada-saka ville bli publisert
Når pressestøtta skaper skeiv konkurranse
Både norsk og svensk politi ba om «Norge bak fasaden»-opptak
Ser kraftig økning i KI-innlegg: Altinget tar grep
Historisk PFU-nekt: Nå er saken sendt til Norsk Redaktørforening
Mest leste artikler
Skulle til USA-VM for Dagbladet: Fikk ikke visum
Filter Nyheter har kostet ham millioner – selv mener han at det har vært en god investering
Historisk PFU-nekt: Nå er saken sendt til Norsk Redaktørforening
Har fått 196 underskrifter til PFU-oppropet
Dagbladet-veteran gjør VM-comeback i Dagsavisen