– På tide å gjøre noe annet, sier Guro Istad, som nå forlater Pressens hus.
Foto: Morgane Fauconnier
MEDIEFOLK:
Guro Istad slutter som daglig leder i Pressens hus
– Nå er det kanskje på tide å jobbe litt mer journalistisk for meg igjen.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Etter cirka to år som daglig leder i Pressens hus, har Guro Istad sagt opp sin stillling, skriver Medier24.
– Det er på tide å gjøre noe annet. Det har vært veldig mye å gjøre med å få huset i gang og bygge konseptet. Nå er det kanskje på tide å jobbe litt mer journalistisk for meg igjen, sier hun til nettavisen.
Istad har tidligere jobbet som journalist, reportasjeleder og nyhetsleder blant annet i Bergensavisen, Bergens Tidende og VG, og har vært prosjektleder for Oslo Media House. Hun kom til stillingen i Pressens hus fra Kitchen reklamebyrå.
– Min kongstanke har vært å bryte ned barrieren mellom publikum og presse. Det kan man begynne skikkelig på nå. Man har vært i en startfase en stund. Da er det greit at det kommer noen med et ferskt blikk som kan ta det videre, sier hun til Medier24.
Nylige artikler
Aldri har flere klaget på norsk presse
Fem medier klager på avslag om pressestøtte
Ut å stjele tillit
Slik plasseres mediene under Høiby-rettssaken
Utelukker ikke å ta over som NJ-leder
Mest leste artikler
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Aldri har flere klaget på norsk presse
Vurderer tilsynssak: Ber TV 2 redegjøre for Champions League-tabben
Ble arrestert i Qatar – nå beklager FIFA
Inviterer frilansarar og vaskepersonell