Mediefolk:
Fra sommervikar til fast stilling: Siri Åbø Wiersen har fått fast jobb i Svaldbardposten. Foto: Ingrid Ballari Nilssen / Svalbardposten
Siri Åbø Wiersen har fått fast jobb i Svalbardposten
Har fått smake på livet i Høy-arktis.
Denne artikkelen er over sju år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Verdens nordligste avis, Svalbardposten utvider staben og har ansatt Siri Åbø Wiersen (26) i fast stilling som journalist fra 1. september.
Wiersen er for tiden sommervikar i Svalbardposten.
Hun er utdannet journalist ved Høyskolen Kristiania, og har tatt grunnfag i sosiologi i tillegg til Praktisk pedagogisk utdanning (PPU). Wiersen kommer opprinnelig fra Sauda, men har bodd i Bergen de siste årene.
– Vi er glad for å få en ung kvinnelig journalist på laget. Hun ser på Longyearbyen med nye øyne og vil etterhvert få et nettverk av yngre kilder, sier redaktør Hilde Røsvik.
Svalbardposten har fra september tre faste journaliststillinger.
Nylige artikler
DN-redaktøren om hackingen: – Da gikk alarmen hos oss
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Mulig advarsel til Rustad
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen
Meiner journalistar snakkar for mykje om seg sjølve
Mest leste artikler
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
NRK-redaktør: – Er fremdeles i sjokk
NRK-korrespondent Philip Lote forteller om sykdom
Steinar Suvatne leder ikke Debatten torsdag
Melder seg ut av redaktørforeningen – i protest mot protesten