Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Tirsdag ble det klart at NRK flytter fra Marienlyst til Ensjø. Jan Bøhler (Sp) sier partiet går til valg på å legge NRK til området ved Grorud stasjon.
Annonse
− Det er skuffende, men dessverre ikke overraskende, at regjeringen ved kulturministeren er så passiv til hvor en statlig institusjon med over 2.000 arbeidsplasser skal ligge. Igjen blir Groruddalen sviktet, sier stortingsrepresentant Bøhler.
NRK har fått fullmakt til å kjøpe Ensjøveien 3, 5 og 7.Foto: Cornelius Poppe / NTB
– Det ville gitt NRK en sentral beliggenhet og utjevnet forskjeller. Det vil være et langt sterkere samfunnsbidrag enn tomten NRK-styret ønsker. Vi som folkevalgte må bruke de verktøyene vi har for å skape en positiv samfunnsutvikling, sier Bøhler.
Han sier Sp går til valg på å legge NRK til området ved Grorud stasjon, og at dette vil bli prioritert i eventuelle regjeringsforhandlinger.
– Det blir ikke tatt et spadetak på lenge ennå, så vedtaket er fullt mulig å omgjøre, sier Bøhler.
Nylige artikler
Endelig tar partene ansvar for ufriheten i arbeidslivet
Vil gjøre graving enklere for flere: – Begynn med en nyhetssak
Feil å kun peke på Lægreid
17 kjappe
Nye lesertall: Dagbladet faller tosifret andre år på rad
Mest leste artikler
Ante ikke at han hadde fotografert Mette-Marit og Ghislaine Maxwell: – Trodde ikke mine egne øyne
Aktor ville ha alle fra Dagbladet bortvist fra Høiby-saken
Varden-journalister utestengt fra pub
Utroskapsintervjuet: – Vanskelig å få den tannkremen inn i tuben igjen
Demos danske dilemma – og debatten de kunne unngått