Jens Bjørheim går av med pensjon.
Foto: Strandbuen
MEDIEFOLK:
Jens Bjørheim slutter som ansvarlig redaktør i Strandbuen
– Jeg har gledet meg til å gå på jobb hver eneste dag.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Ansvarlig redaktør og daglig leder i Strandbuen, Jens Bjørheim, har bestemt seg for å slutte i avisa for å bli pensjonist, skriver Strandbuen.
– Jeg har gledet meg til å gå på jobb hver eneste dag. Strandbuen har vært en flott arbeidsplass, ikke minst takket være dyktige medarbeidere som har stått på for å gjøre avisa stadig bedre. Nå er det på tide å overlate stafettpinnen til andre, sier Bjørheim til egen avis.
Jens Bjørheim ble ansatt i Strandbuen første gang som journalist i juni 1981. Etter et opphold i Rogalands Avis og utenfor mediebransjen, var han tilbake i avisa i 2001. Først som journalist, så som redaksjonssjef. Han ble ansvarlig redaktør i 2019 og enleder i 2021.
– Med sin lange fartstid i avisa, sin lokale kunnskap og kompetanse, har Jens vært en avgjørende faktor for Strandbuens gode digitale utvikling de siste årene. Sammen med sine medarbeidere har han skapt en spennende og framtidsrettet avis med sterk digital framgang, sier styreleder Ole Morten Ringdal.
Bjørheim fratrer stillingen i løpet av 2023.
Nylige artikler
– Jeg har meldt meg inn i Høyre i dag
NRK-redaktør: – Er fremdeles i sjokk
Document felt i PFU
Følg PFU-møtet direkte
Det blir for tilfeldig
Mest leste artikler
Åpent brev om utmelding av Norsk Redaktørforening
NRK etter KI-funn: – Kan ikke utelukkes
Melder seg ut av redaktørforeningen – i protest mot protesten
NRK-redaktør: – Er fremdeles i sjokk
Medier bidrar selv i system som kan ramme journalister: – Burde ringe alarmbjeller