Julie Strømsvåg er det nyeste tilskuddet i eksternavdelingen i NRK.
Foto: Julia Marie Naglestad / NRK
Mediefolk:
Julie Strømsvåg er klar for ny jobb i NRK
Skal jobbe med vintersport.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Julie Strømsvåg har lang erfaring fra TV-bransjen. Hun jobbet i sportsavdelingen i TV 2 i nærmere 13 år, før hun meldte overgang til Viaplay i fjor vårea – og nå er hun klar for ny jobb i NRK.
Strømsvåg er ansatt i eksternavdelingen, og vil i vinter være tilknyttet NRK Sport. Videre skal hun bidra som programleder i produksjoner i andre sjangre, skriver NRK i en pressemelding.
– Jeg gleder meg stort til å få utvikle meg på andre områder jeg virkelig brenner for, samtidig som jeg får jobbe litt med sport. Det har blitt min greie. Jeg har alltid hatt et høytidsforhold til NRK og kan ikke vente med å ta fatt på nye utfordringer, sier Strømsvåg.
I vinter jobbet hun blant annet med vintersendingene til Viaplay. Til å begynne med vil hun ha en tilsvarende rolle i NRK, hvor hun skal jobbe med vinterhelgene og VM i nordiske grener.
– Vi er svært fornøyde med at store profiler av Julies kaliber velger å samarbeide med NRK. Vi vet at publikum setter stor pris på hennes jordnærhet og positive utstråling. Hun vil bli en viktig profil for oss, sier programredaktør Petter Wallace i NRKs eksternavdeling.
Avtroppende sportsredaktør i NRK, Egil Sundvor, sier i pressemeldingen at han gleder seg stort over å få Strømsvåg inn i redaksjonen.
– Dette er en ordentlig gladnyhet for NRK Sport. Julie er en sterk journalist og en svært dyktig programleder som vil bidra til å løfte våre vintersendinger, sier Sundvor.
Nylige artikler
Mer Trump enn norske partiledere i Aftenposten
Er mediene virkelig for ukritiske til Trump?
VG-journalisten var på ferie med mannen sin i Colombia. Rykket til den venezuelanske grensen
TV 2: Dette gikk galt da Haaland-straffe ble erstattet med reklame
NRKs nedlagte musikkprogrammer – så mange lyttet på dem
Mest leste artikler
NRKs nedlagte musikkprogrammer – så mange lyttet på dem
– ALFA står på trygg juridisk grunn
Noen mystiske brev i barndomshjemmet ble starten på Oddrun Midtbøs nye bokprosjekt
VG-journalisten var på ferie med mannen sin i Colombia. Rykket til den venezuelanske grensen
Pendlet fire timer hver dag for å lære seg journalistyrket