Netflix endte med 200.000 færre abonnenter i årets første kvartal enn hva det hadde i fjerde kvartal i fjor.
Foto: Dado Ruvic / Reuters / NTB
Netflix regner med å miste flere abonnenter
Ny kvartalstall lagt fram.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Strømmegiganten Netflix har mistet abonnenter i årets første kvartal som følge av økt konkurranse. Selskapet regner med å miste enda flere utover våren.
En annen årsak til nedgangen er at mange av Netflix' kunder bruker muligheten til å ha et felles abonnement, heter det i selskapets kvartalsrapport, som ble lagt fram tirsdag.
Selskapet endte med 200.000 færre abonnenter i årets første kvartal enn hva det hadde i fjerde kvartal i fjor, melder The Wall Street Journal.
Det er første gang på over ti år av selskapet taper kunder, og nyheten førte tirsdag til at selskapets aksjeverdi raste på børsen i New York. Et kvarter etter at kvartalsrapporten ble lagt fram, hadde aksjekursen rast med 20 prosent.
Netflix hadde 221,6 millioner abonnenter ved slutten av årets første kvartal.
Nylige artikler
Statlig hemmelighold av nordnorske traumer
Pulte rundt i alle mediehus denne uka
Se og Hør tok bilde i NRK-legendes begravelse – klaget inn til PFU
Var bekymra for om Shada-saka ville bli publisert
Når pressestøtta skaper skeiv konkurranse
Mest leste artikler
Skulle til USA-VM for Dagbladet: Fikk ikke visum
Pulte rundt i alle mediehus denne uka
Filter Nyheter har kostet ham millioner – selv mener han at det har vært en god investering
Se og Hør tok bilde i NRK-legendes begravelse – klaget inn til PFU
Historisk PFU-nekt: Nå er saken sendt til Norsk Redaktørforening