NRK legger ned Sportsrevyen. Her fra en sending ledet av Marianne Kvamme Amengual.
Foto: Skjermdump NRK
Kutt i NRK
Legger ned Sportsrevyen
Informerer internt om sparetiltak onsdag.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
NRK skal kutte 300 millioner og opptil 120 årsverk.
Onsdag ettermiddag gikk det ut intern info om prioriteringene i neste års budsjett, får Journalisten bekreftet fra flere kilder.
En konsekvens av strammere økonomi er at tradisjonsrike Sportsrevyen legges ned etter 60 år på skjermen, skriver NRK selv onsdag.
Det er med tungt hjerte avgjørelsen er tatt, sier sportsredaktør Espen Olsen Langfeldt i artikkelen.
– Vi skal fremdeles fortelle de gode historiene, vise fram bredden og være lidenskapelig til stede på alle plattformer – på TV, radio og nett, sier han til NRK.
Sportsrevyen har blitt sendt på NRK hver uke siden september 1960 og er et av de eldste TV-programmene på NRK, skriver NTB.
Den første sendingen gikk av stabelen 18. september i 1960 og hadde Jarle Høysæter og Oddvar Foss som programledere.
– Vi skal fremdeles fortelle de gode historiene, vise fram bredden og være lidenskapelig til stede på alle plattformer – på TV, radio og nett, sier Langfeldt.
Nylige artikler
TV 2s krimekspert dekker fotball-VM: – Ropte til sjefene
TikTok fester grepet om unge nyhetsbrukere
Følg PFU-møtet direkte
Se video fra PFU-møtet
Kokainrotta og de dårlige hjelperne
Mest leste artikler
Ikke en eneste norsk søknad: – Alvorlig
Fire var for få for NRK – fem var nok
Sender hele ledelsen til USA under fotball-VM
Tvilling-trøbbel for TV 2-serie
VG etter egen Høiby-evaluering: – Vi kan stå for helheten