Prinsesse Märtha Louise reagerer mot Dagbladet på Instagram.
Foto: Lise Åserud / NTB
Märtha Louise hardt ut mot Dagbladet:
– Bakholdsangrep
Skriver om journalist som gikk «undercover» i Sjaman Durek-økt.
– Vi har hatt en mediestorm uten like brorparten av året, skriver prinsesse Märtha Louise på Instagram, og skriver at familien trenger ro.
Men de får de ikke, for Dagbladet begår et bakholdsangrep ved at en journalist later som hun er vanlig klient av sjaman Durek Verrett, og avdekker først etterpå at hun er journalist som vil skrive om opplevelsen, og kommer med kritiske spørsmål, skriver prinsessen videre.
Märtha Louise mener avisa bør lese Vær varsom-plakatens punkt 3.10 som sier at skjult kamera, mikrofon eller identitet kun skal brukes i unntakstilfeller for å avdekke forhold av vesentlig samfunnsmessig betydning.
– Selv om det sikkert er mange som er interessert i hvordan Sjaman Durek jobber, kan man vel neppe si at dette er av «vesentlig samfunnsmessig betydning», skriver prinsessen.
Dagbladet har selv slått kritikken mot avisa stort opp fredag formiddag, og omtaler situasjonen som et «pågående arbeid».
I artikkelen sier Dagbladet Pluss-redaktør Bjørn Carlsen at Dagbladet aldri kommenterer upublisert materiale, og ikke kommer til å kommentere innholdet i meldingene.
– På generelt grunnlag mener vi også det er helt legitimt å drive undersøkende journalistikk rettet mot private aktører som tilbyr behandling mot høy betaling, sier Carlsen til egen avis.
Nylige artikler
Meiner journalistar snakkar for mykje om seg sjølve
Pangram og nynorsk juksing
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
17 kjappe
Skjebnedag for Rustad – dette mener redaktørene
Mest leste artikler
NRK-redaktør: – Er fremdeles i sjokk
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
Steinar Suvatne leder ikke Debatten torsdag
Melder seg ut av redaktørforeningen – i protest mot protesten
NRK-korrespondent Philip Lote forteller om sykdom