Guro Aasaaren tar over Universitas.
Foto: Isabel Svendsen Berge
MEDIEFOLK:
Guro Aasaaren blir ny Universitas-redaktør
Tar over studentavisa.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Guro Aasaaren er valgt til ny redaktør for studentavisa Universitas.
Det bekrefter sittende redaktør Endre Ugelstad Aas overfor Journalisten.
Aasaaren har vært tilknyttet studentavisa siden 2020, og har vært kulturredaktør det siste året. Hun har også erfaring fra Vårt Land, NTB, NRK og DN-magasinet D2. Hun har fra før en bachelorgrad i statsvitenskap, og studerer nå journalistikk ved Oslo Met.
– Guro er en veldig dyktig journalist og en trygg leder med godt humør og mye pågangsmot. Jeg har veldig stor tro på at hun kommer til å gjøre en glimrende jobb som ny redaktør for Universitas, sier Aas.
– Det er virkelig en stor ære å ta over Universitas. Jeg gleder meg til å levere hardtslående, og viktig journalistikk. Samtidig som vi skal fortsette å være lekne og ikke være redde for å sette ting på spissen, skriver Aasaaren selv til Journalisten.
– Det er en spennende tid å ta over Universitas. Nye nettsider er rett rundt hjørnet, og vi skal bruke det kommende året på å styrke vår digitale tilstedeværelse.
Samtidig er Saga Eline Jonsson Hoff valgt til ny nyhetsredaktør.
Stillingene besettes for ett år av gangen, og de nye lederne tar over 1. august.
Nylige artikler
Slutt for Senja247
TV 2 klager på vedtak – også TVNorge får advarsel
Redaktøren kreftsyk: – Føles uvirkelig
Departementskontor reagerte på Schibsted-grep: – Urimelig
– Journalistikken er så full av taus kunnskap
Mest leste artikler
TV 2 klager på vedtak – også TVNorge får advarsel
Redaktøren kreftsyk: – Føles uvirkelig
Departementskontor reagerte på Schibsted-grep: – Urimelig
Da avisspaltistene var superstjerner
– Journalistikken er så full av taus kunnskap