Fra venstre: Audun Holmøy Røhrt, daglig leder Fri Flyt; Erlend Sande, ansvarlig redaktør Fri Flyt og Gard Steiro, sjefredaktør og administrerende direktør i VG.
Foto: Frode Hansen / VG
VG kjøper Fri Flyt
– Vi har latt oss begeistre over journalistikken, sier Gard Steiro.
VG kjøper alle aksjene i Fri Flyt AS, skriver VG i en pressemelding.
Fri Flyt AS ble etablert i Bergen i 1998, og inkluderer friflyt.no, magasinene Fri Flyt og Jeger, samt de digitale nisjesatsingene Landevei, Terrengsykkel, Klatring, Ute og Jeger.
– Vi gleder oss til å inkludere Fri Flyt-universet i mediehuset VG og Schibsted. Gründerne og de ansatte har i over 20 år gjort en imponerende jobb med å bygge en sterk merkevare med lojale og kvalitetsbevisste brukere, og Fri Flyts egenart skal ikke endres som en del av VG, sier Gard Steiro, ansvarlig redaktør og administrerende direktør i VG, i pressemeldingen.
– Vi har latt oss begeistre over journalistikken i Fri Flyt. Det er en kunnskapsrik og dedikert gjeng vi ser frem til å bli bedre kjent med. Potensialet for videre vekst er betydelig når vi nå slår oss sammen, fortsetter han.
Fri Flyt har i dag 18 medarbeidere, som nå vil jobbe tett med VG og Schibsteds miljøer. Det inkluderer gründerne Audun Holmøy Røhrt og Erlend Sande.
– Både VG og Schibsted har de samme verdiene som oss knyttet til redaksjonell integritet og å satse på flinke folk. I tillegg har de kunnskap vi kan lære mye av, sier Audun Holmøy Røhrt.
Han legger til:
– Å bli en del av Norges desidert største avis og nettsted åpner for nye, store muligheter i videreutviklingen av Fri Flyt og våre nisjer, ikke minst digitalt. Det gjelder både på innholds-, distribusjons- og inntektssiden. Nå gleder vi oss veldig til å gå inn i en ny epoke - og skape et nytt kapittel i Fri Flyt-historien,
VG overtar formelt eierskapet fra og med 1. november.
Nylige artikler
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Meiner TikTok kan vere viktigare enn Dagsrevyen
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Snart kan Norden stå uten et finsk nasjonalt nyhetsbyrå
Mest leste artikler
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Meiner journalistar snakkar for mykje om seg sjølve
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen