Peter Madsens ubåt UC3 Nautilus i Nordhamnen i København i november 2017. Foto: Johan Nilsson / TT / NTB scanpix.

Åstedet for parteringsdrap på svensk journalist er destruert

Peter Madsens ubåt er destruert.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over fem år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.

Ubåten UC3 Nautilus, åstedet for parteringsdrapet på den svenske journalisten Kim Wall, har blitt destruert av politiet.

Det opplyser visepolitiinspektør Brian Belling fra Københavns politi til danske Ekstra Bladet.

– Det stemmer at den er borte. Den har blitt skåret opp og destruert på det stedet der den har vært oppbevart, sier han.

Den danske oppfinneren Peter Madsen soner livstidsstraff for drapet, mishandlingen av og parteringen av den svenske journalisten Kim Wall. Det ble funnet spor av Walls blod inne i ubåten.

Under rettssaken mot Madsen ga retten påtalemyndigheten medhold i at UC3 Nautilus skulle destrueres.

Powered by Labrador CMS