Mediefolk
Elias Håvarstein er TV 2s nye mann i Stavanger
Forlater Aftenbladet.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Elias Håvarstein (26) er TV 2s nye journalist i Stavanger.
Sammen med fotograf Kristian Myhre bemanner Håvarstein nå Stavanger-kontoret, og har tatt over etter Gunnar Ringen Johansen.
Håvarstein kommer fra jobb i Stavanger Aftenblad, har vært i sving som TV 2-reporter i noen uker allerede, og forteller til Journalisten at han ble kastet ut i store saker umiddelbart.
– Jeg har fått jobbe med droneobservasjoner og utviklingene i både Tengs- og Baneheia-saken, så det har vært tungvektersaker med én gang, og det har vært en god måte å komme i gang på, sier Håvarstein.
Han kom fra Aftenbladets Byas-redaksjon, rettet mot unge brukere i Stavanger, og sier det har vært en snuoperasjon for hodet å lage saker med hele landet og befolkningen som målgruppe.
Fra før har han bakgrunn fra Nynorsk mediesenter og NRK-kontorene i Rogaland og Vestland.
– Tv-erfaringen var mye av grunnen til at jeg søkte meg til TV 2. Jeg liker veldig godt nyhetsnerven i å jobbe med tv, sier Håvarstein.
Nynorsk mediesenter omtalte nylig TV 2-ansettelsen på sine nettsider.
Nylige artikler
Iskald investering ble en lunken fiasko
Ditt navn vil alltid stå i kolofonen for nordtrøndersk pressehistorie
Demos sjokkerende kommentarfelt
Skattebøkene skal på bordet
NRK forsvarer KI-bruk i ny tv-serie
Mest leste artikler
NRK forsvarer KI-bruk i ny tv-serie
Demos sjokkerende kommentarfelt
Gikk 37 skiturer da han mistet jobben
Schibsted i brev: Ba Datatilsynet dempe kritikken
«Rettssikkerhet for alle!» klager Morgenbladet til PFU