Astrid Hygen Meyer, Eirik Blegeberg og Mari Skurdal i Klassekampen satser på magasinhelg og digitale ukedager.
Foto: Klassekampen
Klassekampen flytter Musikkmagasinet
Endrer utgivelsesdag og satser mer på helg.
Denne artikkelen er over to år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Klassekampen flytter Musikkmagasinet fra mandag til fredag, skriver avisen i en pressemelding.
Magasinet som i disse dager feirer sitt 10-årsjubileum, blir nå en del avisens nye «helgepakke».
– For Musikkmagasinets del føles det helt naturlig å endre utgivelsesdag fra mandag til fredag, fordi fredag er den store musikkdagen i uka, både lokalt og globalt – det er den dagen nesten all musikk slippes, pluss at det er flere konserter i helgene. Musikkmagasinet blir rett og slett tettere på det som skjer når det skjer, sier Eirik Blegeberg, redaktør i Musikkmagasinet, i pressemeldingen.
I forbindelse med flytting av utgivelsesdag, lanserer Klassekampen et nytt helgeabonnement der man får Musikkmagasinet fredag og Bokmagasinet lørdag, sammen med den ordinære papiravisen disse to dagene – og resten av uka får man digital tilgang.
Astrid Hygen Meyer, redaktør i Bokmagasinet, har tro på endringene:
– Vi er kjempeglade for å få selskap av Musikkmagasinet som en del av en styrket satsing på avishelga, sier hun – og legger til:
– Klassekampens breie og ambisiøse kulturdekning i magasinformat er noe helt unikt i Avis-Norge, som vi vet at leserne våre setter stor pris.
Nylige artikler
Slik ble fasit for medieåret 2025
Fagblad kan tape 2,7 millioner kroner etter konkurs
Et redaksjonelt regnskap: Året hvor ting ikke ble verre
Mer Trump enn norske partiledere i Aftenposten
Er mediene virkelig for ukritiske til Trump?
Mest leste artikler
NRKs nedlagte musikkprogrammer – så mange lyttet på dem
Noen mystiske brev i barndomshjemmet ble starten på Oddrun Midtbøs nye bokprosjekt
– ALFA står på trygg juridisk grunn
VG-journalisten var på ferie med mannen sin i Colombia. Rykket til den venezuelanske grensen
Pendlet fire timer hver dag for å lære seg journalistyrket