Wolfgang Wee forlater NRK.
Skjermdump Wolfgang Wee Uncut Youtube
Podkast-profil:
Wolfgang Wee har sagt opp NRK-jobben
Ferdig etter 18 år i NRK.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Wolfgang Wee forlater NRK etter 18 år, melder han på egen nettside.
Wee har de siste årene blitt en stadig større profil med podkasten «Wolfang Wee Uncut», som han driver på privaten.
Wee skriver selv at det den siste tiden har blitt reist spørsmål eksternt og internt rundt hans ordning med NRK.
«Etter samtaler med ledelsen fikk jeg til slutt to valg: å slutte med podcasten eller ta den inn i NRK. Da valgte jeg å slutte. Og det føles riktig», skriver Wee.
– Wolfgang vil fortsette å utvikle podkasten sin, det finner vi uforenlig at han gjør på egenhånd utenfor NRK som ansatt, skriver NRK P3-redaktør Camilla Bjørn i en sms til Medier24.
– Vi har ønsket podkasten inn i NRK og har derfor tatt oss tid til å utrede mulighetene for dette, men fant ikke en løsning begge parter er fornøyde med, fortsetter P3-sjefen.
Wee har jobbet som musikkprodusent i NRK P3 og mP3, har vært konstituert musikksjef og har ledet flere radioprogrammer i sin tid i NRK.
Nylige artikler
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
17 kjappe
Selvransakelse og lettelse under rettssakens siste dag
NJ-advokat om «medierabatt» i straffesaker: – Hvor skulle grensen gått?
Debatt: Hva har Høiby-saken lært oss?
Mest leste artikler
Åpner om kjendisstatusen: – Tidvis helt forferdelig
Det er en trojansk hest i Aftenposten-redaksjonen
Vi har mista vår unike og rause venn og kollega
Slakter Klassekampens forståelse av statistikk
Advokatfirmaer kuttet DN-avtaler: Avviser kobling til kritisk dekning