Maria Zähler er konstituert redaktør i Resett.
Foto: Fredrik Hagen/ NTB
Resett bak betalingsmur
– Vi ønsker å levere mer og bedre journalistikk.
Denne artikkelen er over tre år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Fra og med 1. oktober legges alt innhold som Resett publiserer bak betalingsmur, skriver Resett på sin egen nettside.
– Vi har i det lengste kviet oss for å gjøre det, fordi vi holder det frie ord høyt i hevd og fordi vi vil at flest mulig skal lese Resett, skriver styret i Resett.
Resett har i snitt rundt 40.000 lesere, melder avisen. De har tidligere vært en gratisavis som, ifølge Resett, har vært finansiert av donasjoner og gjennom dugnader.
– Vi ønsker å levere mer og bedre journalistikk. Vi ønsker å bygge opp en profesjonell redaksjon. Vi har en ny redaktør med lang journalistisk og redaksjonell erfaring klar samt andre nye medarbeidere så snart økonomien tillater det, skriver styret.
I kjølevannet av bråket i Resett av avskjedigelsen av tidligere redaktør Helge Lurås, har Resett fått inn konstituert redaktør Maria Zähler.
Nylige artikler
VG saksøkes av storkonsern etter innsynsklage: – Veldig overrasket
Altinn-svar florerer: – En uting
17 kjappe
Derfor er det behov for endringer i PFU
For mye levende bilder, for lite død tekst
Mest leste artikler
Oppsigelsessak i NRK havner i retten
Millionbutikk fra kjøkkenbordet: – Vi gjør alt sjæl
NJ-streik kan skape problem for fleire tv-program
VG saksøkes av storkonsern etter innsynsklage: – Veldig overrasket
Altinn-svar florerer: – En uting