FinansWatch styrker staben med Ida Oftebro, Synnøve Prytz Berset og Martin Fuglseth Kolden.
Foto: TU Media og privat
Mediefolk:
FinansWatch ansetter tre journalister
Én vikar og to eksterne får fast jobb i bransjeavisen.
Denne artikkelen er over fire år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
– FinansWatch har hatt en veldig god utvikling som uavhengig bransjeavis for den norske finansbransjen siden etableringen i april 2020. Nå i august starter to nye journalister i fast stilling hos oss. I tillegg har én vikar fått fast stilling, skriver redaktør Magnus Eidem i en pressemelding.
Dette er de nye:
Synnøve Prytz Berset (44) startet 1. august som journalist. Hun kommer fra NemiTek hvor hun har jobbet som redaktør og deskansvarlig for flere bransjemedier, inkludert Maleren, Matindustrien, Byggdrifteren og Rørfag.
Berset har tidligere jobbet som lærer og frilansjournalist i ulike publikasjoner og er utdannet ved blant annet City University of London og har en mastergrad i journalistikk.
Ida Oftebro (48) starter 15. august som journalist. Ida kommer fra TU Media hvor hun var redaktør for Inside Telecom og Digi.no.
Vikaren som nå får fast jobb er Martin Fuglseth Kolden (30). Han er utdannet journalist og medieviter, med fordypning i blant annet politisk kommunikasjon. Tidligere har han jobbet som journalist i Budstikka.
Nylige artikler
De som nekter å la bøllene vinne
NRK vil kutte i researchtilbud
Meiner TikTok kan vere viktigare enn Dagsrevyen
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Snart kan Norden stå uten et finsk nasjonalt nyhetsbyrå
Mest leste artikler
Document republiserer PFU-felt innlegg: – Ser det som bevisst provokasjon
NRK-veteraner skildrer korrespondentlivets skyggesider: – I leiligheten var det mikrofoner i veggene
Da leserne ikke skjønte hvor flink han var, måtte Kjetil Østli tenke nytt
Meiner journalistar snakkar for mykje om seg sjølve
Selv om Hans Rustad blir kastet ut, er det ikke han som står igjen som den største taperen