Bjørg Davidsen får mer ansvar i Europower.
Foto: Europower
MEDIEFOLK:
Bjørg Davidsen blir nyhetssjef i Europower
– Et stort ledertalent.
Europower gjør endringer i organisasjonen. Bjørg Davidsen går inn i en nyopprettet stilling som nyhetssjef i redaksjonen. Hun har vært journalist i Europower siden hun var ferdig med journalistutdanningen ved Oslo Met i 2022.
– Davidsen har satt preg på Europower siden hun startet karrieren for drøyt to år siden. Hun har bidratt til at vi har utviklet journalistikken og omtrent doblet antallet abonnenter i denne perioden. Hun er et stort ledertalent som evner å skape tillit i redaksjonen og som har solide ambisjoner på vegne av Europower, sier ansvarlig redaktør og daglig leder Ole Petter Pedersen i en pressemelding.
Europower er søsteravis til Dagens Næringsliv, med DN Media Group som hovedaksjonær.
Davidsen trer inn i rollen i midten av oktober.
– Dette gleder jeg meg til! Sammen med mine svært dyktige kolleger håper jeg vi nå skal ta Europowers journalistikk til nye høyder, sier Davidsen.