Manifest Media lanserer Lysbakken-podkast

Mats Greger
nyhetsstudio manifest media

«I dag er jeg glad for å dele en nyhet med dere: Jeg lanserer en podkast hos Manifest Media», skriver Audun Lysbakken i et nyhetsbrev fra nettopp Manifest Media.

SV-politikeren og stortingsrepresentanten er styreleder i det uavhengige mediehuset, og nå også podkaster.

Den nye podkasten har fått navnet Skjebnetid.

«Det er vel sånn de fleste opplever den politiske tiden vi plutselig lever i. Derfor er det også tittelen på podkasten vi lanserer i dag. De neste månedene skal jeg gå inn i Trump, Putin, ny og gammel fascisme, om trusselen fra ytre høyre og hva vi kan gjøre for å skape progressive svar», skriver Lysbakken – og legger til:

«Jeg merker en voldsom tørst blant folk etter å forstå. Etter å finne mønstre og sammenhenger i en kaotisk nyhetsstrøm. Det er mye jeg lurer på og vil finne ut av, men jeg syns også man kan skimte et tydelig mønster i alt som skjer nå.»

Manifest Media står også bak podkasten Mímir&Marsdal.

Powered by Labrador CMS