
Rihanna rappet bilde fra VG
La ut på Instagram uten kreditering til VG.
Denne artikkelen er over seks år gammel og kan derfor inneholde utdatert informasjon.
Det er Frode Hansen i VG som har tatt bildet du ser over. Ikke en av Rihannas folk, selv om det er publisert på hennes Instagram-konto. Det er fra Telenor Arena i Bærum lørdag kveld. Og fotografens oppdrag var å dekke superstjernens konsert og besøk i Norge. Ifølge VG forflyttet Hansen seg fra arenaen etter konserten til hotellet Rihanna bodde på, i håp om å få flere bilder av henne. Og da oppdages det at VG ikke er de eneste som har publisert bildet.
I skrivende stund har mer enn 4.000 kommentarer blitt skrevet i anledning bildet, og flere enn 700.000 brukere har trykket liker på det. Kontoen til Rihanna har 40,8 millioner følgere.
– Når man først skal bli frastjålet noe, er det jo praktisk at det er 40,8 millioner vitner til tyveriet, sier fotosjef Gisle Oddstad i VG.
Han synes det er kjedelig at Rihanna ikke har kreditert VG eller deres fotograf og at de vil henvende seg til plateselskapet for å få dette på plass. Det synes også som om fotosjefen ikke bare opplever bildebruken som negativt.
– Og det er jo et kompliment at en artist på det nivået, med så stort fokus på det visuelle, ønsker å dele et av våre bilder med fansen, sier han.
Plateselskapet sier de vil henvende seg til management og artisten for å få på plass kreditering av bildet.